top of page

DOMEK LETNISKOWY NA ZGŁOSZENIE

architektura      35m2      2021

info

Projekt domku letniskowego powstał na potrzebę moich rodziców, którzy chcą w przyszłości postawić nową altanę na swoim rodzinnym ogródku działkowym. Forma obiektu powstała jednak tak uniwersalna, że idealnie wpasowałaby się też jako rozwiązanie powtarzalne, które możnaby postawić w dowolnym miejscu Polski. Jego powierzchnia poniżej 35 m2 pozwala na postawienie takiego domku na zgłoszenie. 

 

Kształt to niewielkich wymiarów nowoczesna stodoła w konstrukcji drewnianej, wykończona deskami z drewna opalanego. Dużym założeniem było również to aby obiekt był ekonomiczny w budowie, dlatego zastosowano niewielką ilość szklenia. Okno w szczycie ma dawać widok na pozostałą część ogrodu, natomiast w ścianie bocznej zaplanowano większe szklenie, którym możliwe będzie wyjście na taras. Wejście do obiektu będzie ukryte, poprzez drzwi również wykończone deskami drewnianymi. 

 

Od tylnej strony budynku zaplanowano część techniczną obejmującą pomieszczenie gospodarcze oraz łazienkę. Na parterze, wchodzi się bezpośrednio do niewielkiej części dziennej z aneksem kuchennym. Wyznaczono miejsce na niewielki stół jadalniany przy oknie oraz kanapę. Część sypialną zaprojektowano na antresoli dostępnej z przesuwnej drabinki. Na niewielkiej przestrzeni zaprojektowano więc wszystkie, potrzebne do funkcjonowania dla dwóch osób, pomieszczenia. Z boku zaprojektowano taras z większą przestrzenią do organizacji grilla i przyjmowania większej ilości gości. Część została zadaszona, tworząc idealne miejsce do siedzenia, a część pozostała otwarta jako miejsce na leżaki do opalania. 

 

Istnieje oczywiście łatwa możliwość transformacji tego domku poprzez obroty oraz odbicia lustrzane, dzięki czemu dostosuje się jego układ do działki. 


bottom of page