top of page
Projekt nowoczesnych wnętrz domu w Sosnowcu

LIMBOWA

W projekcie wnętrz domu jednorodzinnego w Sosnowcu, elementem wyjściowym do projektu, było jasne drewno użyte na elewacji budynku, do którego mieliśmy się dopasować z wykończeniem wnętrz.  Cała zabudowa kuchenna została wyrównana do krawędzi okna oraz podkreślona sufitem z lameli. We wnętrzu zostanie użyte również lane terazzo, które znajdzie się nie tylko w łazienkach i na posadzce, ale również na blacie pokaźnej wyspy kuchennej. Nad wyspą kuchenną znajdą się charakterystyczne lampy Xal Jane. 

Układ wnętrza sprzyjał temu aby w części najbardziej wysuniętej w głąb działki wykonać salon z dwustronnym narożnikiem - dzięki temu będzie możliwe łapanie widoku z ogrodu siedząc na kanapie.  Jedną z głównym wytycznych było uwzględnienie we wnętrzu fotela B&B Italia La mamma.  Wybrałam wykończenie czarne, które pięknie zakontrastuje w tym jasnym wnętrzu. Czarna tapicerka koresponduje również z krzesłami oraz stołem w jadalni - tutaj indywidualnie zaprojektowany stół moogaa designs. 

W łazience na dole przewidziano saunę - do której wysokości zaprojektowałam jasne wykończenia. Powyżej uwzględnione malowanie ścian na czarno dzięki czemu łazienka, jako pomieszczenie dla gości, będzie sprawiało efekt wow. 


Na górze do zaprojektowania miałam biuro, pokój dziecięcy, sypialnię i jeszcze jedną łazienkę. W biurze uwzględniłam wysoki regał, wyrównany do jętek z konstrukcji dachu, z przesuwną drabinką umożliwiającą sięgnięcie do najwyższych półek,, ale również do wyjścia na strop nad pokojami. Na piętrze elementem charakterystycznym będą pionowe lamele z płyty meblowej, montowane na okładzinie ściennej z tej samej płyty. Motyw ten wykorzystałam przy podwójnym biurku ale również w sypialni za łóżkiem. Okładziny zostały tutaj wyrównane do wysokości ścianki kolankowej - zabieg ten pomaga uporządkować wnętrze ze skosami. W sypialni uwzględniona została szafa z zaokrąglonym narożnikiem oraz z chowaną toaletką - jako, że nie było miejsca na stałe ustawienie krzesła lub fotela przy blacie, zaproponowałam opcję chowanej pufy w szafie. 

Pokój dziecięcy to jedno z ulubionych moich oraz Inwestorów  wnętrz w tym projekcie - cały w odcieniach beżu, dzięki czemu będzie aktualny również za kilka lat. Ściany wykończone tynkiem lub limewashem dzięki czemu ewentualne zabrudzenia nie będą widoczne. Zaokrąglone narożniki szaf zapobiegają ewentualnym uderzeniom. Indywidualnie zaprojektowałam również łóżko - z wielkimi tapicerowanymi poduchami wokół, dzięki czemu łóżko będzie mogło również funkcjonować jako sofa. 
 

bottom of page