top of page
Projekt wnętrz w stylu modern classic z kontrastującą zielenią.

SŁOWACKIEGO

Mieszkanie w centrum Katowic, zaprojektowane dla młodego mężczyzny, który w wytycznych do projektu założył, że wnętrza mają być kolorowe. Takie były też inspiracje - gdzie wnętrza potraktowano totalnie malując sufity i ściany na te same ciemne odcienie. Dlatego w projekcie wykorzystałam ciemny odcień zieleni, który idealnie wpasowuje się w stylistykę kamieniczną,  a w tej sytuacji jest się do czego wpasowywać. Mieszkanie znajduje się w jednej z ładniejszych kamienic w Katowicach, na którego remont musieliśmy uzyskać zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pozwolenie na budowę od Urzędu Miasta Katowice. W mieszkaniu zastane zostały przepiękne, drzwi drewniane, dwuskrzydłowe oraz parkiety drewniane w kształcie jodełki klasycznej. 

Część dzienna w postaci salonu i kuchni zaprojektowałam w odcieniach bieli z zielonymi akcentami - tak aby kolory nie znudziły się po kilku latach oraz nie były męczace w odbiorze na co dzień. Całe zielone wykonałam jednak wnętrze sypialni i łazienki - gdzie odcień będzie wpływać odprężająco i będzie wprowadzać odpowiedni nastrój. 

W całym mieszkaniu zaprojektowane zostały sztukaterie ścienne i sufitowe, które pięknie podkreślają szczególnie zielone ściany w sypialni. Podobny wzór zastosowano na frontach w kuchni gdzie zaprojektowałam fronty sztukateryjne - dzięki temu całość wnętrza jest spójna. 

bottom of page