top of page
Projekt modernistycznego wnętrza w segmencie w Krakowie.

ŁOKIETKA

Projekt zakładał stworzenie koncepcji dla 107-metrów zlokalizowanych na trzech kondygnacjach budynku. Inwestorzy mieli jasno sprecyzowane wytyczne do projektu - modernistyczne perełki, jasne tynki, jodełka francuska, połączenie drewna z wzorem marmuru.  Dlatego w pierwszym etapie powstała kuchnia z jasnym i szlachetnym wzorem drewna, na tle którego wyróżnia się blat oraz obudowa wyspy wykonane ze spieku Neolith Arabesque. Połączenie tych wzorów daje tak piękny efekt, że reszta elementów została ograniczona do minimum aby nie zakłócać efektu. 

W części dziennej ustawiołam sofę w stylu camaleonfa w wykończeniu tapicerką boucle oraz inne wyposażenie w wykończeniu drewnianym nawiązującym do kuchni. 

Hol wejściowy został wykonany cały w jasnej szarości - tak aby nie przytłaczać wąskiej strefy wejściowej. 

Ciekawe rozwiązanie zaproponowałam również dla łazienki dla gości, gdzie szare kamienne płytki pocięliśmy na kształt jodełki. Dzięki temu ze zwykłej płytki stał się element charakterystyczny dla wnętrza. Reszta wykończeń w tym wnętrzu zachowana w odcieniu jasnoszarym z wychodzącymi na pierwszy plan elementami pozłacanymi np. w formie baterii, okuć kabiny prysznicowej i ramy lustra. 

W łazience na górze wykorzystaliśmy płytkę, która swoim wzorem idealnie nawiązuje do spieku zastosowanego w kuchni. Płytka niełatwa ponieważ często sprawiała wrażenie zbyt zimnej do wybranego drewna, dała jednak efekt właściwy, tak jak zaplanowaliśmy na wizualizacjach. 

bottom of page