top of page
Projekt wnętrz siedziby fundacji walczącej o prawa kobiet.

PRZESTRZEŃ

Dzięki mojej ostatniej społecznej aktywności nie tylko na rzecz terenów zielonych, ekologii w obliczu katastrofy klimatycznej, dobrostanu zwierząt ale również równouprawnieniu kobiet, dotarły do mnie wspaniałe Inwestorki - Monika Morzyńska orraz Magdalena Tora,  chcące otworzyć w Katowicach miejsce, które wspierać będzie działalność kobiet. Przestrzeń, bo tak będzie się nazywać 170-metrowe mieszkanie w przepięknej kamienicy w samym centrum miasta będzie siedzibą fundacji, której celem będzie budowanie wzajemnie wspierającej się społeczności Kobiet oraz przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji Kobiet. Wszystko w kameralnych warunkach z wsparciem i zaangażowaniem Inwestorek. Dzięki organizowaniu płatnych wydarzeń, prowadzeniu agencji reklamowo-marketingowej oraz sklepu z rzeczami vintage, możliwe będzie zorganizowanie bezpłatnych form pomocy dla Kobiet. Przestrzeń będzie służyła jako miejsce do sesji zdjęciowych, nagrań reklamowych, spotkań autorskich, wieczorków zen, kameralnych koncertów, spotkań z klientami dla przedsiębiorczyń i przedsiębiorców, warsztatów i szkoleń itp. 

Mieszkanie posiada niepowtarzalny charakter poprzednich lat - parkiet drewniany przykryty warstwami gumolitu, ściany odmalowywane przez kilkadziesiąt lat zaczynają się skruszać pokazując historię budynku w formie kilkunastu warstw farb. Przepiękne drewniane okna skrzynkowe wpuszczają do wnętrz ogromną ilość światła naturalnego. Mieszkanie zlokalizowane jest też w zabytkowej kamienicy w której charakterystycznym elementem są dekoracje z motywem lwa ale również kobiety, która przypadkowo w całym budynku znajduje się tylko nad oknami mieszkania w którym zorganizowana będzie Przestrzeń. 

Wnętrze mieszkania zostanie urządzone naturalnymi materiałami, z zachowaniem istniejących elementów oraz wyposażone meblami vintage, dzięki niesamowitemu drygowi Inwestorek do wyszukiwania designerskich perełek z poprzednich lat.  Ściany zostaną wykończone naturalnym tynkiem strukturalnym parkiet zostanie odnowiony, stolarka okienna oraz drzwiowa również zostaną poddane renowacji. We wnętrzu nie pojawią się żadne płytki, tapety, ani syntetyczne materiały.  Charakterowi wnętrza dodadzą ściany postarzane wykonane markę Aganieaga.wall oraz sztukaterie gipsowe wykonane na zamówienie przez firmę Cornica Design. 

We wnętrzu do wykorzystania będzie pomieszczenie kuchni, w którym możliwe będzie nagrywanie instruktażowych filmów z dziedziny gastronomii. Wyspa kuchenna zostanie wykończona blachą oraz rzeźbą imitującą skałę, wykonaną przez studentki katowickiego ASP. Kuchnia zostanie wykonana z frontów drewnianych z prostokątnym ramiakiem, a nad blatem wykonane zostaną półki z podświetleniem LED, na których ustawiona zostanie ceramika wykonana w trakcie warsztatów oraz kolekcjonowana przez Inwestorki. 

 

Mieszkanie ozdobione będzie masą charakterystycznych elementów wyposażenia o które walczyły Inwestorki - od ławki z drewnianych konstrukcji, wspartej na znalezionym głazie po obraz ścienny obramiony sztukaterią pokazujący wspominane warstwy wykończeniowe ścian. W salonie umieszczony zostanie zestaw wypoczynkowy Atlantis z Jugosławii z lat 70-tych oraz kryształowy żyrandol. W salce warsztatowej będą natomiast krzesła skoczki, wynalezione również przez Inwestorki na sprzedaż do renowacji, drewniany stół, charakterystyczne fotele Wassily z lat 70-tych, postumenty wykończone mozaiką perłową oraz vintage lampy zwisające z rzeźbionych rozet sufitowych.  W łazienkach umieszczone będą kamienne lub marmurowe umywalki, złote i dekoracyjne baterie łazienkowe z drugiej ręki. W małym wc na podłodze położone zostaną charakterystyczne, stare płytki zakupione na jednej z aukcji. Ściany wykończone zostaną farbą kredową, przecieraną w odcieniu niebieskim a przy suficie zostanie wykonana polichromia. Druga łazienka będzie zawierać motyw szklany - szklane lustro vintage z podświetleniem od spodu, kabina prysznicowa z pustaków szklanych. 

 

Całe wnętrze będzie mogło służyć wszystkim chętnym osobom - aby jednak to się stało Inwestorki potrzebują wsparcia na start. Wszystkich chętnych zachęcam więc do niewielkiego wsparcia na zrzutce - https://zrzutka.pl/przestrzendlakobiet?fbclid=IwAR2rPBwiuBmfR1ZJke7k5NIacBCo1zyfUXNHSdoDFNSVKY5NHot-UjlCpWU

Każda pomoc się liczy, nie ważne jak duża :) 
 

bottom of page