top of page

WSCHODNIA

Projekt zakładał stworzenie spójnej koncepcji dla wnętrza i zewnętrza 500-metrowego domu jednorodzinnego w Chorzowie. Inwestorzy chcieli uzyskać jasne i stonowane wnętrza, bez użycia w nich elementów w wykończeniu czarnym. Plan miejscowy zakładał jednak dachy w odcieniu antracytowym lub czerwonym. Punktem wyjściowym było więc wybranie rustykalnej, czerwonej dachówki nawiązującej swoim stylem do włoskich budynków. Do rustykalnej cegły dobrałam drewno elewacyjne, w odcieniu zbliżonym do orzechowego dzięki czemu i dach i elewacja posiadałyby spójne elementy. Głównym materiałem jest jednak cegła betonowa Milke Long, którą ułożyłam pionowo lub poziomo, wyznaczając linie podziału od charakterystycznych krawędzi budynku. Dzięki temu dosyć rozbudowana bryła budynku, uzyskała porządek i harmonię. 

We wnętrzu zastosowano podobne rozwiązania - całość wykończona mikrocementem i tynkami glinianymi, ocieplona ciepłym i jasnym drewnem na zabudowach stolarskich i wykończeniach ścian.  Wnętrza w stylu minimalistycznym i japandi zostały zaprojektowane w standardzie premium. 

Dla wnętrz zaproponowałam również zmianę układu funkcjonalnego, w którym pierwotnie w przestrzeni dwukondygnacyjnej planowany był salon. Przestrzeń ta była jednak znacznie mniej ustawna więc zaproponowałam wykonanie w niej jadalni - która dodatkowo podkreśli tą przestrzeń zawieszonymi nad stołem lampami. Salon, zlokalizowany obecnie dalej i bliżej ogrodu, zyskał większą prywatność oraz możliwość zapewnienia większej ilości miejsc siedzących. 

bottom of page